wWw.Forumozel.Com ForumozeL Türkiyenin ilk Özel  En Yeni Bilgi Paylaşım Platformu Paylaşımda Kalitenin Tek Adresi forumozel.com
Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur? ForumozeL, Forum özel, Sohbet, Güzeller, Resimleri, videolar, oyun, Program indir, Cinsellik, Estetik Güzellik Bakım, film izle, Güzel Kızlar, Güzel sözler, Müzik video klipler, Şarkı Sözleri, Chat
forumozel.com - Forum özel Türkiye Dünyaya özel Genel Paylaşım sitesi Forum özel kadınlar kulübü Sohbet Aşk resimli şiirler video hikaye itiraf Güzel Sözler msn Smile
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
24.07.2014 / Perşembe / 13:08:18 pm

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Ara:     Gelişmiş Arama
204922 Mesaj 45967 Konu Gönderen: 33917 Üye
Son üye: hui6ou2d
* Ana Sayfa Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt
TüRKİYE CANIM FEDA Ne Mutlu Türküm Diyene
...::: Reklam Alanı :::...ForumozeL internet Radyo - Radio Netteki Müzik Keyfiniz
Ne Mutlu Türküm Diyene
+  Forum özel kadınlar kulübü Sohbet Aşk resimli şiirler video hikaye itiraf Güzel Sözler msn Smile
|-+  SAĞLIK HASTALIKLAR CİNSELLİK
| |-+  Cinsel Yaşam Sorunları ve Soru - Cevaplar
| | |-+  Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Bu Konuyu Gönder Yazdır
Yazan Konu: Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?  (Okunma Sayısı 2236 defa)
uLaS
uLaS
Administratör

Profesyonel
******

Teşekkür Puan Toplamı: 1041
Offline Offline

Cinsiyet: Bay (Male)

Yaşadığı Şehir: Yalova

Üyelik Numarası: 1

Mesaj Sayısı: 31037


İlerleme Seviyesi


Nefesimsin Seninle Anlamlıyım Ben !


WWW

Ruh Halim


Takımı:Sohbet Chat Giriş
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın

Online Sohbet Giriş
Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
« : 03.05.2010 / Pazartesi / 02:31:07 am »

Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?Cinsel ilişkinin ağrıya neden olması kadınlarda daha sık görülür. Bunun nedeni Fiziksel ya da psikolojik bir sorun olabileceği gibi, çoğu zaman bu ikisi birlikte rol oynar.
Cinsel ilişkinin ağrıya neden olması kadınlarda daha sık görülür. Bunun nedeni Fiziksel ya da psikolojik bir sorun olabileceği gibi, çoğu zaman bu ikisi birlikte rol oynar. Ağrılı bir cinsel birleşme deneyimi bir sonraki ilişkide endişeye yol açarak gevşemeyi ve kayganlaştırıcı salgılanmasını önlediği için, cinsel ilişki yine ağrılı olabilir ve bu böylece devam edebilir. Endişe çok yoğunsa vajina kasları spazm yaparak penisin vajinaya girişini bütünüyle engelleyebilir. Vajinizm adı verilen bu durum daha sonra ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

Erkekte cinsel ilişki sırasında ağrının genellikle Fiziksel bir nedeni vardır, çoğu zaman da bu penis derisindeki bir enfeksiyondur. Seyrek görülen diğer nedenler aşağıda tartışılacaktır.

KADINDA CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA AĞRI

'Disparöni' terimi tıpta cinsel birleşmenin mümkün ama ağrılı olduğu durumu tanımlar. Çok sık görülür ve çoğu kadın cinsel yaşamında bunu hiç değilse biraz yaşamıştır. Kadınların kadın doğum uzmanlarına (jinekologa) ya da cinsel işlev bozukluğu merkezlerindeki doktorlara en yaygın başvuru nedeni budur.

Bazen kadın bunu dile getirmeye utanır ve doktorun sormasını bekler (doktor ise bunu sorabilir ya da sormayabilir) ya da bunun yerine başka belirtilerden, örneğin adetlerinin çok şiddetli olduğundan yakınır. Oysa cinsel ilişki sırasında ağrı doktorun tanı koymasını kolaylaştıracak önemli bir belirtidir.

CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA AĞRININ NEDENLERİ

Doktorlar cinsel ilişki sırasında ağrıyı (disparöri) ikiye ayırır: yüzeysel ağrı ya da derinde ağrı.


Yüzeysel ağrı: Ağrı vajina girişi çevresinde hissedilir.


Penis vajinaya girerken ağrı oluyorsa ve vajinanın girişinde hissediliyorsa, yüzeysel disparöni sayılır. Penisin vajinaya rahatça girebilmesine karşın, bütünüyle girdikten sonra "derinde" karnın alt tarafında bir ağrı hissediliyorsa, bu derin disparöni olarak adlandırılır. Bunların ikisi birlikte de görülebilir.Derinde ağrı: Ağrı penis vajinaya iyice girdikten sonra hissedilir.


Vajina kaslarının spazm yapması (kasılı kalması) nedeniyle penis vajinaya hiç giremiyorsa, bu durum vajinizm olarak adlandırılır.
Yukarıdaki kutuda cinsel ilişki sırasında ağrının yaygın nedenleri veriliyor.


Enfeksiyonlar (yüzeysel ya da derinde): Mantar (kandida), triko monyaz (bir tür mantar), genital her pes ve hafif bazı bakteri enfeksiyonları cinsel ilişki sırasında ağrı yapan yaygın nedenler arasında yer alır. Şu belirtiler olabilir:

 • Vajina akıntısının renginde, kokusunda ve miktarında değişiklik
 • Kaşıntı ya da ağrı
 • Kabarcık ya da sivilcelerin görülmesi; bunlar patlarsa içinden saydam sıvı, kan ya da cerahat çıkabilir.


Klamidya enfeksiyonu ya da belsoğukluğu (gonore) daha seyrek görülür, ama rahim boynu, rahim, yumurta kanalı ve yumurtalıklarda iltihaba yol açarak derinde hissedilen ağrı yapabilir.

Enfeksiyondan kuşkulanılıyorsa, cinsel yolla bulaşan hastalıklar açısından tam bir değerlendirme yapılması gerekecektir. Bundan sonra uygun tedavi verilebilir.

Genel kural olarak cinsel organları yalnızca suyla yıkamak en iyisidir; sabunlar, duş jelleri, köpük banyoları ve mikrop öldürücü maddeler vajinadaki sağlıklı bakterileri yok eder ve diğer enfeksiyonların gelişmesine uygun bir ortam hazırlar.

Enfeksiyon geçtikten sonra kalan iltihap ve kayganlaştırıcı salgıların azalması yüzünden cinsel ilişki bir süre daha ağrılı olabilir.

Doğumdan ya da ameliyattan sonra yaşanan sorunlar (yüzeysel ya da derinde): Özellikle doğum sırasında vajinada yırtılma varsa ya da bir bölüm kesilip daha sonra dikildiyse (episyotomi), doğumdan sonra vajinanın biçiminde bazı değişiklikler olabilir. Oluşan nedbe dokusu vajinanın diğer bölümleri kadar esnek olmayabilir, bu da cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olur.

Kadınlar doğumdan sonra istedikleri zaman ya da yırtık veya dikişler iyileşir iyileşmez cinsel ilişkiye girebilir. Kadınların bir kısmı doğumdan iki hafta sonra cinsel ilişkiye başlarken, bir kısmı doğum sonrasında ilk doktor muayenesine kadar beklemeyi tercih ediyor. Doğumdan sonra cinsel isteklerinde (libido) değişiklik (artma ya da azalma) olduğunu ve cinsel ilişkinin, doğum sırasında vajina kasları fazla gerildiği için gebelikten öncesine göre oldukça farklı duygular yarattığını fark edebilirler.

İdrar tutamama ya da rahim sarkması (prolapsus) nedeniyle yapılan ameliyatlardan sonra da vajina bölgesinde bazı değişiklikler olabilir. Bazen cerrah, nedbe (yara) dokusu gelişmiş alanları düzelterek cinsel birleşmenin kolaylaşmasını sağlayabilir.
 
Rahim boynu, rahim, yumurtalık kanalı ya da yumurtalık sorunları (derinde ağrı): Aşağıda sıralanan yaygın bazı jinekolojik sorunların hepsi cinsel birleşme sırasında derinde hissedilen ağrıya neden olabilir:

 • Pelvik enflamatuar hastalık (enfeksiyon nedeniyle rahim ve yumurtalık kanallarında iltihap).
 • Miyom: Bunlar rahim içindeki sert bağ dokusu kütleleridir. Tek ya da birden çok olabilir ve büyüdükçe ağrıya yol açabilir.
 • Endometriyoz (rahim dokusunun rahim dışında gelişmesi; bu durumda âdet kanaması sırasında bu doku da kanar).
 • Yumurtalık kistleri: Bunlar giderek büyüyebilir ve cinsel ilişki sırasındaki basınç ağrıya neden olabilir.


Bunlara şiddetli, sancılı ya da düzensiz âdet kanamaları eşlik edebilir. Âdetler arasında ya da cinsel ilişkiden sonra kanamalar da varsa ya da karnın alt bölümünde ağrı ve kilo kaybı söz konusuysa rahim boynundaki ya da pelvis (leğen kemiği) bölgesindeki tümörleri de dışlamak için gerekli incelemeler yapılmalıdır.

Kadınlar servikal sürüntü testini daima zamanında yaptırmalı ve muayene ve gerekli incelemeler için doktora başvurulmalıdır. Ultrason incelemesi ve uzman görüşü alınması gerekli olabilir.
 

Kayganlaşma yetersizliği (yüzeysel ağrı): Uzun süreli ya da sert cinsel birleşmelerde ya da çok sık (günde birkaç kez) yapılan cinsel birleşmelerde sürtünme nedeniyle ağrı olabilir. Bu sorun su bazlı kayganlaştırıcılarla azaltılabilir, ama rahatsızlık geçene kadar cinsel birleşmeden kaçınmak da bir fikirdir. Yağ bazlı kayganlaştırıcıların (masaj yağları, vazelin, yemeklik yağlar, vb) lastiğe zarar vererek prezervatif kazalarına yol açtığını unutmayın.
Üretilen kayganlaştırıcı salgı miktarı cinsel uyarılma sırasında bile kadından kadına çok farklılık gösterebilir, bu nedenle ek kayganlaştırıcı kullanmak cinsel ilişkiyi rahatlatabilir

Vajina kuruluğu ve vajina dokusunda incelme menopozun sonuçlarından biridir. Dolayısıyla menopozdaki kadınlar ek kayganlaştırıcı kullanmalı ve bölgesel olarak vajinaya ya da tüm vücuda yönelik hormon yerine koyma tedavisi almayı düşünmelidir.


 Su bazlı kayganlaştırıcılar cinsel ilişkiyi rahatlatabilirİlk cinsel ilişki (yüzeysel ve/veya derinde ağrı): İlk kez cinsel ilişkiye giren kadınlar, özellikle tamponla ya da başka nedenlerle himen (kızlık zarı) yırtılmamışsa ağrı duyabilir. Buna endişe, deneyimsizlik (her iki eşin), yeterince uyarılmama, dolayısıyla yeterli kayganlaştırıcı salgılanmaması ve erkeğin beceriksizliği ya da fazla zorlaması gibi etmenler de eklenir.

Endişeyi azaltmak için şunlara dikkat edilebilir:

 • Cinsel birleşme konusunda yeterli bilgi edinmek,
 • Önceden gebeliği ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önleyici tedbirler almak (örneğin prezervatif kullanmak ve gebeliği önleyici hap kullanmak),
 • Bulunulan çevrede ve eşle kendini rahat hissetmek,
 • Penis vajinaya girmeden önce yeterince kayganlaşma olduğundan emin olmak.


Prezervatif e su bazlı kayganlaştırıcıları güvenle kullanabilirsiniz. Yağlı kayganlaştırıcıların çoğu (vazelin, masaj yağları, yemeklik yağlar) prezervatif in yırtılmasına neden olur.

Vajinaya önce bir parmağın, ardından iki parmağın sokulması ve penisin vajinaya aşamalı olarak yavaşça girmesi yararlı olabilir. Kadının bütünüyle gevşemesi ve vajinanın penis tarafından gerilmesi duygusuna alışması için birkaç cinsel birleşme dönemi gerekebilir.
o Vajinanın ve himenin (kızlık zarı) yapısına ilişkin sorunlar (yüzeysel ağrı): Bazı kadınlarda vajina girişi çok dardır ve gerilince acır. Bazı kadınlarda da normalde ilk cinsel ilişkide yırtılan himen kalındır ve tam yırtılmayarak ağrıya neden olur ya da ucu ikiye ayrılır ama ortada sert bir bant kalır ve cinsel birleşme sırasında rahatsızlık verir. Sayıları az da olsa bazı kadınlarda vajina bir doku bölmesiyle uzunlamasına ortadan ikiye ayrılmıştır, cinsel birleşme sırasında bu da ağrıya neden olacaktır.

Doktorun muayenesiyle seyrek görülen bu gibi sorunlar kolayca dışlanabilir ya da böyle bir sorun varsa çoğu zaman basit bir ameliyatla hemen giderilir.
 

Psikolojik nedenler: Kadında cinsel birleşme sırasında vücuda bir giriş söz konusu olduğu için, sevişme güvenli bir ortam ve gevşemiş bir ruh hali gerektirir. Duyulan herhangi bir endişe (kendi cinselliğiyle, gebelikle, ilişkiyle, vb. bağlantılı) vajina kaslarının gerilmesine ve cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olabilir.

Kadın, ağrıya yol açabilecek Fiziksel bir etmen nedeniyle ya da çocuk doğurma ya da tecavüz gibi kötü bir anıyla da gerilebilir. Yoğun endişe aşağıda tartışılan vajinizme yol açabilir. Psikolojik bir nedenin varlığından kuşkulanılıyorsa, bir cinsel ruh sağlığı (psikoseksüel) danışmanlığı işe yarayabilir.

Vajinizm

Vajinizm vajinanın alt bölümündeki kasların denetim dışı kasılması sonucunda penisin girişinin ağrılı ya da imkânsız olması şeklinde tanımlanır. Bazı vakalarda uyluk kasları da kasıldığı için, eşin vajinaya yaklaşması bile mümkün olmaz.

Vajinizm bulunan kişilerin bir bö-lümü tampon kullanabilir ve vajinal muayene yaptırabilir ama cinsel ilişki kuramaz, bir bölümünde ise vajinaya dokunulması ya da herhangi bir şeyin girmesi tepkiye yol açar.

Evliliğin cinsel birleşmeyle tamamlanamamasının en yaygın nedenlerinden biri olan vajinizmin yaklaşık bin kadından beşinde görüldüğü sanılıyor ve seks terapistlerine başvurularda görülme sıklığı %5 ile %42 arasında değişiyor.

Yoğun bir ağrı ve endişe varsa, yukarıda sayılan ağrılı cinsel ilişki nedenlerinin hepsi vajinizme yol açabilir. Tecavüz ya da cinsel istismar gibi çok sarsıcı cinsel deneyimlerden sonra da görülebilir.

Belirgin bir tetikleyici etmenin olmadığı ve kadının daha önce cinsel ilişkiye girmediği durumlarda vajinizme yol açan cinsel birleşme ve kadın cinsel organları konularındaki bilgisizlik ya da yanlış bilgilerdir. Cinselliği ve çıplaklığı "kirlilik" olarak algılayan suçluluk duygusu ve derin kültürel ya da dinsel inançlar da rol oynayabilir.

Vajinizmin giderilmesinde anlayışlı bir doktorun ya da seks terapistinin desteği çok yararlı olabilir.


Vajinizm, vajinanın alt bölümündeki kasların denetim dışı kasılmasıdır.Nazikçe gerçekleştirilen bir muayeneyle fiziksel sorunlar dışlanmalıdır. Bundan sonra kadının vücuduyla ilgili korku ve fantezilerini dile getirmesine olanak verilmeli, ardından da kendi cinsel organlarını tanıması sağlanmalıdır. İsterse bu görüşmelerde eşi de yanında bulunabilir.

Kadının hangi kaslarının kasıldığını ve bunları nasıl gevşeteceğini anlaması sağlandıktan sonra, doktor bir parmağın hafifçe sokulmasının mümkün olduğunu gösterir. Daha sonra kadının bunu parmaklarıyla ya da farklı boyutlardaki "vajinal alıştırıcılar"la kendisinin denemesi teşvik edilir. Daha sonra tam bir cinsel birleşmeden önce çift, penisin girişini kadının denetim altında tuttuğu egzersizler yapabilir.

Sonuç son derece iyidir ve seks terapistleri bu sorunlarda çok başarılı olduklarını belirtiyorlar. hafif vakalarda birkaç görüşme yeterli olabiliyor, ama ağır vakalarda daha fazla görüşme yapılması gerekebilir.

ERKEKTE CİNSEL BİRLEŞME SIRASINDA AĞRI

Erkekte cinsel birleşme sırasında duyulan ağrının hemen her zaman Fiziksel bir nedeni vardır; psikolojik sorunlar ağrı yerine sertleşme güçlüğüne yol açar. Ağrının yaygın nedenleri şunlardır.

Yaralar

Sert ya da uzun süreli cinsel birleşme penis başında ya da sünnet derisinde küçük yaralara neden olur. Enfeksiyon bunların iltihaplanmasına ve ağrı yapmasına yol açar.

Sünnet derisi darlığı

Sünnet olmamış erkekler bazen sünnet derisini geriye çekmekte zorlanır ve sertleşmeyle bu alan dar gelir ve ağrı verir. Sünnet derisinin arkasındaki alanın temizliği de zor olabilir ve bunun sonucunda gelişen bir enfeksiyon ağrıyı daha da artırır. Bu sorun sık sık yaşanıyorsa sünnet düşünülmelidir.

Sünnet derisi darlığına bağlı seyrek görülen bir komplikasyon da parafimozistir; bu durumda erkek sertleşmeden sonra sünnet derisini geriye çekemez. Sünnet derisi dar bir bant gibi penisi sararak şişmeye ve ağrıya neden olur. Bu durumda derhal bir acil servise başvurulmalıdır; ihmal edilirse bu durum kalıcı hasara yol açabilir.


Sünnet sırasında küçük bir ameliyatla sünnet derisi çıkarılır.Enfeksiyonlar ve deri reaksiyonları

Herpes enfeksiyonu penis üzerinde ağrılı, kaşıntılı kabarcıklara neden olur; birkaç gün sonra bu kabarcıklar patlar ve kabuk bağlar. Genital siğiller deri üzerindeki küçük karnaba-harlara benzer.

Özellikle eşlerinde mantar olan erkeklerde de zaman zaman mantar (kandida) gelişebilir ve penis başında tahriş, kızartı, bazen de şişmeye neden olur. Sünnet derisinin altında kalın beyaz bir akıntı toplanabilir.

Belsoğukluğu ve etkeni belirlenemeyen (non-spesifik) üretrit idrar yolunda yanma ve akıntıya yol açtığı gibi idrar yaparken ve boşalma sırasında ağrıya da neden olur. Bu en-feksiyonlardan birinden kuşkulanılırsa, hastaneye ya da üroloğa başvurularak tam bir kontrolden geçilmelidir.

Bazı erkeklerde sıradan prezervatif lerde kullanılan lastiğe ya da kayganlaştırıcıya karşı alerji vardır. Günümüzde büyük firmalar hipoalerjik prezervatif ler de üretiyor. Ayrıca masaj yağı, banyo köpüğü, duş jeli ya da sabun da deri reaksiyonlarına neden olabilir.

Seyrek rastlanan nedenler

Sertleşince penisin bükülmesine neden olan doğumsal bozukluklar da ağrıya neden olabilir. Peyronie hastalığı adı verilen bir durumda penisin gövdesi boyunca bağ dokusu gelişmiştir ve asimetrik ağrılı sertleşmeye yol açmaktadır. Bu sorun birkaç ayda ya da birkaç yılda kendiliğinden düzelebilir, ama cinsel birleşme mümkün değilse yardım istenmelidir. Bazı erkeklerde sorun ameliyatla çözülür. Her durumda üroloğun görüşünü almakta yarar olabilir.

Bazı erkeklerde boşalma sonrasında penis başında öylesine yoğun bir duyarlılaşma gelişir ki erkek boşalmaktan korkar. Bazı genç erkeklerde de torbaların kasılmasını sağlayan kremaster kası fazla çalışır ve cinsel ilişki sırasında spazm tarzında ağrıya neden olabilir. Boşalmadan uzun süre uyarılmış kalma da kasıklarda zonklayıcı ağrı yapabilir.

Priapizm penisteki sertleşmenin saatlerce geçmemesi ve ağrıya neden olmasıdır. Kalıcı hasar gelişebileceği için, derhal acil servise başvurulmalıdır.


~~ Alıntıdır ~~
Logged

Yeni 2011 Forum Özel Hareketli Yazı Resim Forum İmza Resimleri Sözleri Gifleri!

Sponsor Bağlantı - Reklam Alanı


...::: ForumozeL Güzeller Galerisi :::...
Güzeller Galerisi Girmek İçin Tılayın Yerli Türk Yabancı Güzeller Galerisi Girmek İçin Tılayın Türk Güzeller Galerisi Girmek İçin Tılayın Yerli Güzeller Galerisi Girmek İçin Tılayın Yabancı Güzeller Galerisi Girmek İçin Tılayın yolumislam.com Yemek Tarifleri - Kadınlar Kulübü Yemek Tarifi


Web sitemizin Çöp siteye Dönüşmesini istemiyorsanız,
Lütfen açılan konularda sadece ikon ile TEŞEKKÜR yerine konu hakkındaki düşüncelerimizi ve fikirlerimizide ilave edelim.
Bu sayede sizin açtığınız konularda saygınlık kazanır!

Logged
Kanka
Sempatik Şirin Üye
*****
Online OnlineCinsiyet:
Mesajlar: 373


View Profile
Re: Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
« Posted on: 24.07.2014 / Perşembe / 13:08:18 pm »

Üye Olduğum için Mutluyum Nedeni Burası Yıkılıyo Eğlence dostluk Arkadaşlık Ve Paylaşımlar Özel Olduğum Hissi Veriyor ve sayamadığım Daha Fazlası Burada Hiç Vakit Kaybetmeden Sende Üye Ol Veya Giriş Yap Bence :) Paylaşımlarınla Sende özel Olmanın Keyfini Yaşa !!

Kadın özel, Kadın, Kadınlar Kulübü, Bayanlara özel, kadınlarkulubu, kadınlarkulubu.net, Kadınca, Kadın özel, sohbet chat, sesli webchat, sesli görüntülü sohbet, Msn avatarlari, ikonlari, smyle, Chat, Hikayeler, Komik Eğlenceli videolar, Komik resimler, Güzel Resimler,özel itiraf, itiraflar, özel itiraf, moda, Radyo,internet radyolar, düşlerim fm, sesli şiir, şiirler, Resimli şiirler , Donanım, Programlama, Yazılım, walperler, online flim, vizyon, kariyer, Beşiktaş Resimleri, sinema, futbol, Kültür Sanat, Eğlence, güzel sözler, aşk sözleri mesajları, kandil mesajları, sevgi mesajzlerı sözleri, oyunlar, oyun oyna, okey, kaoka oyun, biriç, tavla oyna, okey oyna, batak oyna, flah animasyonlar, Sohbet, Chat, Arkadaşlık, Sesli şiirler, şiir, Hikaye, Estetik, Cilt Bakımı, Güzellik, Diyet, Makyaj, Moda, Seks, Evlilik, Gelinlik, Bebek, Magazin, Saç Bakımı,Kadın, Moda, makyaj, güzellik, cinsellik, anne, çocuk, saç, aşk, evlilik, komik videolar, şaşırtan videolar, eğlence, sohbet, chat, bayan, bayanlara özel, yaşam, beslenme ve diyet üzerine geniş haberler yer alıyor...!!
Logged
BALIK
Yönetici

Profesyonel
*****

Teşekkür Puan Toplamı: 958
Offline Offline

Cinsiyet: Bayan (Famele)

Yaşadığı Şehir:

Üyelik Numarası: 4207

Mesaj Sayısı: 18866


İlerleme Seviyesi


Beklemesini Bilenin Herşey Ayağına Gelir.
Ruh Halim

Sohbet Chat Giriş
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın

Online Sohbet Giriş
Ynt: Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
« Yanıtla #1 : 03.05.2010 / Pazartesi / 11:35:09 am »

     Konular yine derin eline sağlık tşk  Göz Kirpan kız Gülen kız
Logged

uLaS
uLaS
Administratör

Profesyonel
******

Teşekkür Puan Toplamı: 1041
Offline Offline

Cinsiyet: Bay (Male)

Yaşadığı Şehir: Yalova

Üyelik Numarası: 1

Mesaj Sayısı: 31037


İlerleme Seviyesi


Nefesimsin Seninle Anlamlıyım Ben !


WWW

Ruh Halim


Takımı:Sohbet Chat Giriş
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın

Online Sohbet Giriş
Ynt: Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
« Yanıtla #2 : 04.05.2010 / Salı / 05:59:59 am »

Gerekli ve bilinmesi gereken bilgiler derin oldugu kadar çoğumuzun doktora bile çekinip söyleyemediği durumlar  Wink en azından ufakta olsa bu sorunu yaşayan kişilere az çok fayda sağlayacağına eminim  Wink ilgin için sağol Balık
Logged

Yeni 2011 Forum Özel Hareketli Yazı Resim Forum İmza Resimleri Sözleri Gifleri!
waRninG
Profesyonel
*****

Teşekkür Puan Toplamı: 6
Offline Offline

Cinsiyet: Bay (Male)

Yaşadığı Şehir: İstanbul

Üyelik Numarası: 967

Mesaj Sayısı: 812


İlerleme Seviyesi

Ruh Halim


Takımı:Sohbet Chat Giriş
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın

Online Sohbet Giriş
Ynt: Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
« Yanıtla #3 : 23.09.2010 / Perşembe / 01:47:27 am »

Konu ve paylaşım derin ama çokda faydalı bilgi paylaşımı ellerine sağlık  bravo Wink
Logged

BİTANEM
Tutkulu
**

Teşekkür Puan Toplamı: 0
Offline Offline

Cinsiyet: Bay (Male)

Yaşadığı Şehir: ŞANLIURFA

Üyelik Numarası: 7898

Mesaj Sayısı: 3

İlerleme Seviyesi

Ruh Halim

Sohbet Chat Giriş
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın

Online Sohbet Giriş
Ynt: Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
« Yanıtla #4 : 23.09.2010 / Perşembe / 08:50:27 am »

Konu ve paylaşım derin ama çokda faydalı bilgi paylaşımı ellerine sağlık
Logged
BALIK
Yönetici

Profesyonel
*****

Teşekkür Puan Toplamı: 958
Offline Offline

Cinsiyet: Bayan (Famele)

Yaşadığı Şehir:

Üyelik Numarası: 4207

Mesaj Sayısı: 18866


İlerleme Seviyesi


Beklemesini Bilenin Herşey Ayağına Gelir.
Ruh Halim

Sohbet Chat Giriş
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın

Online Sohbet Giriş
Ynt: Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
« Yanıtla #5 : 23.09.2010 / Perşembe / 13:17:03 pm »

    Tabi öğrenmek ve bilgi sahibi olmakta gerek çoğu insanın ayıp deyip utanırım deyipte dr demediği çok şeyler var burdan da bilgilenmeleri gayet güzel eline sağlık ulas  Göz Kirpan kız
Logged

sude76
Başarılı
***

Teşekkür Puan Toplamı: 14
Offline Offline

Cinsiyet: Bayan (Famele)

Yaşadığı Şehir: istanbul

Üyelik Numarası: 7874

Mesaj Sayısı: 264

İlerleme Seviyesi

Ruh Halim

Sohbet Chat Giriş
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın

Online Sohbet Giriş
Ynt: Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
« Yanıtla #6 : 24.09.2010 / Cuma / 10:36:29 am »

  bravo  bravo COK BASARILI BILGI YUKLU BIR PAYLASIM OLMUS TEBRIK ETMEK ISTERIM SIZI...GERCEKTEN DE BU TUR KONULARIN DIKKATE ALINMASINDA ARASTIRILMASINDA  FAYDA GORUYORUM..BU TUR BILGILER HER IKI CINS ICIN COK GEREKLIDIR KI SORUNLARIN AZALMASINA KATKIDA BULUNUR.. TESEKKURLER...SAYGILARIMLA...
Logged
uLaS
uLaS
Administratör

Profesyonel
******

Teşekkür Puan Toplamı: 1041
Offline Offline

Cinsiyet: Bay (Male)

Yaşadığı Şehir: Yalova

Üyelik Numarası: 1

Mesaj Sayısı: 31037


İlerleme Seviyesi


Nefesimsin Seninle Anlamlıyım Ben !


WWW

Ruh Halim


Takımı:Sohbet Chat Giriş
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın
Bire bir online sohbet yapmak için tıklayın

Online Sohbet Giriş
Ynt: Cinsel ilişki ne zaman ağrıya neden olur?
« Yanıtla #7 : 24.09.2010 / Cuma / 23:33:22 pm »

Sağol ilgi ve yorumlarınız için sorunların nedenlerini ve kaynak nedenlerini bilmek herzaman fayda sağlar nede olsa  Wink
Logged

Yeni 2011 Forum Özel Hareketli Yazı Resim Forum İmza Resimleri Sözleri Gifleri!
Sayfa: [1] Yukarı git Bu Konuyu Gönder Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Forum özel kadınlar kulübü Sohbet Aşk resimli şiirler video hikaye itiraf Güzel Sözler msn Smile | Powered by uLaS SMF 1.0.9.
© 2001-2005, Lewis Media. All Rights Reserved. Site Archive Sitemaps Site Haritası Sitemaps Özel Sohbet Chat Yap
Resimli şiirler - Resimli Aşk Sevgi şiirleri ForumozeL Yerli Yabancı Güzeller Galerisi Türk Güzeller Galerisi Yabancı Güzeller Galerisi
Kadınlar Kulübü Forum Sayfası - Kadinlarkulubu.Net
ForumozeL Türkiyenin Forum özeLi Kadınlar Kulübü Sohbet Chat Hikaye itiraf Aşk Sevgi güzel sözler
Bay Bayan Arkadaşlık sesli şiir Komik Resimler videolar Film izle
Msn avatarlar MSN Messenger Hareketli Smile ifadeleri Astroloji Burçlar Mirc Mircturk Chat Sohbet İlahiyat İmam Hatip İslami Dini Genel Forum
Mizah Programlar Online Tv Divx Film indir Müzik şarkı sözleri Flash Animasyonlar Flash Oyun Şans Oyunları Okey Kaoka Oyun King
Sitenin Tüm Hakları wWw.Forumozel.Com a aittir. Yazı ve İçerikler Kullanıcıların ve Yazanların Sorumluluğundadır !


| Forum özel Bay Bayan Arkadaşlık Chat Sohbet Oyunlar | | tekirdag haberleri |
| islami chat | | mirc indir | | islami sohbet |
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!


TüRKİYE CANIM FEDA Ne Mutlu Türküm Diyene

Nick : Şifre :